Prešlo zopár rokov, teraz máme šesť,
každý si však dobre pamätá.
Niekto nechcel spinkať, niekto zasa jesť,
jeden múdry, jeden popleta...
Milé pani učiteľky nemusíte plakať,
budúci rok nové deti budú v triede skákať.
Veľká škola už nás volá v septembrový čas,
premení sa na školáka každý jeden z nás!
Ako ten čas letí.... 18. júna sme sa lúčili s našimi milými predškolákmi – pani učiteľky, zamestnanci materskej školy, rodičia! Pripravili sme si pre nich pekný rozlúčkový program, tešili sme sa na zvedavé pohľady našich mám a otcov. Vyrástli sme, naučili sme sa byť samostatní, ukončujeme prvú etapu svojho vzdelávania. Odhalili sme tablo triedy a s pýchou sme ho umiestnili do predajne Coop Jednota v Jablonovom. Na záver sme si spolu s rodičmi posedeli na spoločnom občerstvení, ktoré pre nás pripravili rodičia. A najlepšia bola rozlúčková torta, ktorú nám upiekla pani učiteľka a zároveň mamička Mgr. Zuzka Butková.
Ďakujeme rodičom za krásne slová, kvety a darčeky. Veľmi si to vážime. Najväčšie ocenenie sme dostali od otecka pána Nemčeka, ktorý nám venoval nádhernú báseň! V takýchto chvíľach sa láme hlas v hrdle a tisnú sa slzy dojatia do očí. Vtedy vieme, že naša snaha nebola márna, že všetku lásku a pozornosť, ktorú sme venovali deťom, rodičia nepokladajú len za bežnú samozrejmosť, ale že si naozaj cenia našu prácu. Trávili sme s deťmi viacej času, ako mohli byť deti so svojimi rodičmi. Dúfame, že spomienky na nás zostanú v ich malých srdiečkach!
Veď ako povedal Róbert Fulghum: „Všetko, čo naozaj potrebujem vedieť, som sa naučil v materskej škole...“
Ďakujeme!!!
