• Prezentácia Strednej odbornej školy strojníckej

• V stredu 15. novembra 2023 sa naši žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili prezentácie Strednej odbornej školy strojníckej z Kysuckého nového Mesta. Prezentácia sa uskutočnila v historických priestoroch Sobášneho paláca v Bytči. Žiaci sa oboznámili s odbormi, profilovými predmetmi i možnosťami duálneho vzdelávania. Najviac ich zaujali výrobky, ktoré si študenti dokázali vyrobiť na praxi už od prvého ročníka, ako reproduktor či autíčko na vodíkový pohon. Videli aj praktické ukážky z odboru umelecký kováč.

• Dejepisno - vlastivedná exkurzia

• V pondelok 6. novembra 2023 sa žiaci 3. a 7. ročníka vybrali na špeciálnu „Expedíciu do Budatínskeho hradu“ spojenú s tvorivými aktivitami. Okrem prehliadky hradu, veže a vystavených exponátov sa žiaci dozvedeli aj o jeho histórii a etnológii. Témou tohtoročného interaktívneho vzdelávacieho podujatia boli „Príbehy osobností“, ktoré pracovníci múzea pútavo predstavili. Pri tvorivých aktivitách si každý jeden žiak vyrobil vlastnú záložku s témou Budatínsky hrad a žiaci si vyskúšali aj „zamurovanie“ krásnej Kataríny rodu Čákiovcov do hradnej veže.  Vzájomnou naháňačkou, pozorovaním mohutných a starých stromov, zbieraním veľkých farebných listov v priľahlom parku, sme ukončili pútavú dejepisno-vlastivednú exkurziu.

• Martin na bielom koni

• ,, Na svätého Martina, drž sa synku komína. "

Svätý Martin prišiel na bielom koni. Symbolizuje príchod zimy v podobe snehu, ktorý v tomto období už pokryl aj nižšie položené časti Slovenska.

Zavítal aj do našeho ŠKD.

• Zber papiera

• Zber papiera je na našej škole tradíciou. Nebolo tomu inak ani v tomto školskom roku 2023/2024. Žiaci počas mesiaca október odovzdali do zberu 2 321,5 kg papiera.

Svojou snahou symbolicky zachránili 18 a pol stromu.

Ďakujeme.

Najusilovnejšími boli žiaci 7. ročníka, kde každý žiak doniesol takmer 70 kg papiera. Druhé miesto patrí žiakom 5. ročníka a tretí v poradí sa umiestnili žiaci 2. ročníka.

Blahoželáme.

• Vianočná pohľadnica

• Vianočná pohľadnica 2023

20. ročník medzinárodnej detskej výtvarnej súťaže

Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne opäť vyhlásilo jednokolovú medzinárodnú výtvarnú súťaž detí a mládeže. Súťaž je tematicky zameraná na uchovávanie tradičného vianočného zvykoslovia a výtvarné spracovávanie tradičnej vianočnej témy netradičnými výtvarnými technikami.

Aj tento rok sme sa rozhodli prispieť a zapojiť do súťaže prácami našich žiakov. Deti maľovali, kreslili, vyšívali, lepili,... .

Výsledky súťaže organizátor zverejní na www.okstredisko.sk. Posúťažné výstavy zostavené z odoslaných prác detí budú inštalované aj v iných mestách na Slovensku a Poľsku.

Veríme, že čarovné dielka našich detí oslovia nielen porotu, ale potešia aj oko nejedného návštevníka niektorej z výstav.

• iBobor

• V dňoch 6. novembra až 10. novembra 2023 prebehla takmer v 60 krajinách sveta online súťaž v algoritmickom myslení iBobor. Súťaž je určená  pre žiakov 2. ročníka až po seniorov. V našej škole sa jej zúčastnilo 105 žiakov.

Kategória Drobec - 2. a 3. ročník

Úspešní  riešitelia:

• Timotej Ďurec, Richard Mičuch (2. roč.)

Kategória Bobrík - 4. a 5. ročník

Úspešní  riešitelia:

• Linda Maslíková, Michal Hrehor, Lukáš Klučiar (4. roč.)
            • Jakub Galo, Filip Krajči, Dominik Galo, Eduard Kovalík, Ema Čičková (5. roč.)

Kategória Benjamín - 6. ročník

Riešitelia:

• Karina Bučová, Michaela Hanulíková

Kategória Kadet - 8. a 9. ročník

Úspešní  riešitelia:

• David Bezdeda (8. roč.)
            • Marián Backa, Soňa Čičková, Soňa Dodeková (9. roč.)

Úspešní  riešitelia boli odmenení diplomom.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a veríme, že v celoslovenskej konkurencii sme nesklamali.