• Deň pozdravov

• Až v 180 krajinách si dňa 21.11. pripomenuli Svetový deň pozdravov.

Naši žiaci spoznali históriu tohto dňa vo vysielaní školského rozhlasu. Pod vedením  školského parlamentu žiaci vytvorili krátke pozdravy.  Nezabudli, že pozdrav je prejav úcty, zdvorilosti, priateľstva a je aj možnosťou, ako nadviazať osobný kontakt s druhou osobou. Vytvorené pozdravy vhadzovali do pripravenej krabice. Na poštárov sa zahrali naši ôsmaci, ktorí tieto  pozdravy rozdávali

• Zmiešaný spevácky zbor Jitro

• V piatok 18. novembra sme sa všetci stretli v priestoroch evanjelického chrámu v Súľove. Deti spoznali čaro zborového spevu. Zaznelo sedem skladieb v podaní zmiešaného speváckeho  zboru Jitro z Hradca Králové pod taktovkou zbormajstra Lukáša Mekiňu.

Ďakujeme za krásny, umelecký a kultúrny zážitok.

• Poznaj a chráň

• V týždni od 14.11 do 18.11 nám naša bývalá žiačka Majka Michalčíková, ktorá študuje na Technickej univerzite vo Zvolene spestrila vyučovanie biológie. Pútavým rozprávaním a zaujímavými rekvizitami priblížila krásu našej prírody a užitočnú prácu poľovníkov, či lesníkov. Dozvedeli sa, ako sa poľovníci a lesníci starajú o prírodu, videli rozdiel medzi mladými – ročnými a staršími jeleňmi, srncami, muflónmi a danielmi. Žiaci videli rôzne zhody, trofeje a preparáty zvierat nášho okolia. A dokonca si aj vyskúšali, aké to má jeleň ťažké nosiť veľké parohy.

Majke ďakujeme za návštevu a radi ju opäť privítame na ďalšej pútavej prednáške.

• KOMPARO 9

• Dňa 10.11.2022 si žiaci 9. ročníka pomocou projektu KOMPARO otestovali svoje všeobecné študijné predpoklady v oblasti matematika, slovenský jazyk a literatúra.

• OSJL - okresné kolo

• Dňa 10. 11. 2022 sa v CVČ Bytča uskutočnilo okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Našu školu reprezentovala Zuzka Backová, žiačka 9. ročníka. V spomínanej súťaži sa musela popasovať s neľahkými úlohami (písomný test, transformácia textu a rečnícky prejav) a so silnou konkurenciou. Poctivá príprava, zodpovedný prístup a vysoká úroveň vedomostí priniesla Zuzke najsladšie ovocie. Získala pre našu školu zaslúžené 1. miesto. Z jej umiestnenia sa úprimne tešíme, srdečne blahoželáme  a želáme veľa úspechov v krajskom kole

• Uspeli sme v okresnom kole súťaže v učení cudzích jazykov!

• Začiatkom novembra nás potešila skvelá správa – naša trieda 3. ročník ANJ získala 3.miesto v okresnom kole súťaže Jazykový WocaBee šampionát 2022!
            V úvodnom kole celoslovenského šampionátu dosiahli naši žiaci skvelý výsledok – denný priemer až   314 bodov (tzv. WocaPoints) na jedného žiaka.

3.miesto v okresnom kole je pre nás o to cennejšie, že celková účasť v štvrtom ročníku šampionátu dosiahla rekordný počet 47 735 žiakov a študentov z celého Slovenska.
            Spolu s počtom zapojených tried rastie aj kvalita šampionátu – na úspech bolo potrebné vynaložiť veľa úsilia.

Súťaž Jazykový WocaBee šampionát prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
            Súťaží sa v inovatívnej online v aplikácii na učenie slovíčok - WocaBee.

Trieda získava diplom a žiaci aj spolu s vyučujúcim (p.uč.Trebulová) získavajú darček -  mesačný online kurz angličtiny alebo nemčiny v aplikácii pre samoukov LangBee v hodnote 6 €.

Najväčšou odmenou pre všetkých je však radosť z učenia a zlepšenie jazykových vedomostí,
            ktoré im táto súťaž sprostredkovala.

• i-Bobor

• V týždni od 7.11 do 11.11. 2022 žiaci prvého a druhého stupňa  riešia on-line úlohy v súťaži i-Bobor.

Všetkým držíme palce a  veríme, že mnohí z nich budú úspešní.

• Do školy na bicykli

• Dva týždne ubehli ako voda a my tu máme vyhodnotenie celoštátnej kampane „Do školy na bicykli“

Deti našej školy sa v termíne od 17.10. 2022 do 27.10.2022 zapojili do celoštátnej kampane  a ukázali, že do školy sa môže  jazdiť na bicykli , kolobežke  po celý rok.

Všetkým zúčastneným srdečne ďakujeme.

• Výtvarná súťaž - Vianočná pohľadnica

• Naša škola sa zapojila do detskej výtvarnej súťaže "Vianočná pohľadnica 2022", ktorú organizuje Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne. Žiaci spracovali vianočnú tému rôznymi výtvarnými technikami. Ďakujeme im za ich snahu a trpezlivosť pri tvorení.