• Stolný tenis - okresné kolo 2024

• V piatok 26.1. 2024 sa naši žiaci zúčastnili okresného kola v stolnom tenise žiakov a žiačiek v priestoroch telocvične ZŠ Ulica mieru Bytča.

V skupine chlapcov sa zúčastnilo 7 družstiev a v skupine dievčat 6 družstiev.

Dievčatá vyhrali krásne 2. miesto.

Družstvo dievčat:

Čičková Soňa (9.); Krajčiová Nela (8.); Hrehorová Nikola (8.); Kerešová Karolína (7.)

Družstvo chlapcov:

Lukáš Malík (7.); Tomáš Boško (6.); Daniel Bučko (6.), Eduard Kovalík (5.)

• S Vami dokážeme viac

• Vážení rodičia a priatelia školy,blíži sa termín (do 26.4.2024), kedy môžete našej škole venovať 2% Vašich daní.

Veľmi nám záleží na tom, aby sme vyučovanie pre našich žiakov spravili zaujímavejším a pútavejším. Na rozdiel od verejných, štátnych či grantových príjmov, nám príjmy z 2 % umožňujú reagovať na aktuálne potreby našich žiakov. Preto Vás chceme poprosiť o darovanie Vašich 2% z daní na zlepšenie kvality vyučovania v našej škole.

Ako postupovať:

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

1. Do 15.2.2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
            2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil  Potvrdenie zamestnanca za rok 2023
            3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
            4. Stiahnite si a vyplňte tlačivo Vyhlásenie o ZD, v ktorom sú už vyplnené údaje o prijímateľovi (v prílohe)
            5. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do našej školy, kvôli neskoršej identifikácii platieb.
            6. Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu Vy zaslali svoje 2%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma) – novinka od roku 2016!

Podávate si daňové priznanie sami?

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
            2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
            3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania).
            4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2024) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
            5. Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu Vy zaslali svoje 2%/3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma) – novinka od roku 2016!

Postup pre právnické osoby

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
            2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
            3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania).
            4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
            5.  Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

• názov: Nadácia Spoločne pre región
            • sídlo: Framborská 12, 010 01 Žilina
            • právna forma: nadácia
            • IČO: 37900706

V prílohe prikladáme tlačivo, ktorým môžu poukázať 2% z daní výlučne zamestnanci (teda nie samostatne zárobkovo činné osoby).

• Stolný tenis - školské kolo

• V utorok 23. januára sa na našej škole uskutočnilo školské kolo v stolnom tenise. Žiaci boli veľmi šikovní a súboje veľmi vyrovnané.

Výsledková listina:

Staršie žiačky                                                         Starší žiaci

1. miesto    Soňa Čičková (9.)                                1. miesto       Patrik Tarhaj (8.)

2. miesto    Nela Krajčiová (8.)                               2. miesto       Marcel Majtán (8.)

3. miesto    Monika Hrabovská (9.)                        3. miesto        Filip Čička (9.)

Mladšie žiačky                                                         Mladší žiaci

1. miesto    Karolína Kerešová (7.)                         1. miesto       Tomáš Boško (6.)

2. miesto    Karla Kovalíková (7.)                            2. miesto        Lukáš Malík (7.)

3. miesto    Sára Kamasová (6.)                              3. miesto        Daniel Bučko (6.)

Blahoželáme!

• Snehové radovánky v MŠ Súľov- Hradná

• Zima prišla do lesa,zima prišla zas,

zajko stratil šálik, čiapku, vyštípal ho mráz.

Tak si cupká zajko lesom, trasú sa mu ušká,

bež zajačik do teplúčka, vertíček mu šušká.

Idem vetrík už aj hopkám, tam do môjho úkrytu,

hopky-cupky, hop a skok, a už som tu.

• Besedy so žiakmi

• V piatok 12.1. 2024 mali žiaci 6. a 9. ročníka besedu s Ing. Zuzanou Macharovou, asistentkou koordinátora oddelenia koordinácie a programov prevencie kriminality pod záštitou Ministerstva vnútra Slovenskej republiky Odbor prevencie kriminality Žilina.

V šiestom ročníku bola beseda zameraná na prevenciu šikanovania a kyberšikanovania, v deviatom ročníku na prevenciu obchodovania s ľuďmi.

Za prednášky ďakujeme a dúfame, že žiaci si z nich zobrali ponaučenia, ktoré im budú nápomocné aj v reálnom živote.